Komunikacja miejska w Łodzi i okolicach
Wiadomości - Z prasy i sieci
W magistracie o komunikacji miejskiej
 Mniej kursów, krótsze trasy

Express Ilustrowany - Rozkłady jazdy MPK stały się fikcją, spóźnienia wynoszą nawet 15, 20 minut. Dlatego od 1 czerwca mają być wprowadzone realne rozkłady.

- Mówił Dariusz Joński, wiceprezydent Łodzi na wtorkowym spotkaniu z przedstawicielami rad osiedli i mieszkańcami. Było ono poświęcone raportowi o komunikacji miejskiej, przegotowanemu przez przedstawicieli MPK, zarządu dróg i organizacji pozarządowych. Urealnienie rozkładów oznacza m.in. ograniczenie liczby kursów na kilkunastu liniach autobusowych. Inne plany to skrócenie tras tramwajów linii 2, 5, 12, 16 oraz autobusów linii 50, 80, 82, 83, likwidacja linii L z dworca Łódź Fabryczna na lotnisko. Pozwoli to pozyskać tabor, którego brakuje.

Niektóre planowane zmiany wzbudziły protest. - Po likwidacji tramwaju został nam tylko autobus linii 50. Dzieci dojeżdżają nim do szkół, studenci na uczelnie. Jeśli będzie docierał do pl. Niepodległości, a nie do dworca Łódź Kaliska, to będą musieli się przesiadać, co wydłuży czas podróży i zwiększy koszty. Ponadto mieszkańcy zostaną pozbawieni bezpośredniego dojazdu do dworca - argumentowała Anna Kocimowska-Badek, mieszkanka ul. Płomiennej na Rudzie.

Przedstawiciele rad osiedli przedstawili także własne rozwiązania. - Starsi mieszkańcy Dąbrowy, chcąc pojechać po tanią pietruszkę na Górniak, muszą się przesiadać. A wystarczy zmienić trasę tramwajów linii 7, które z al. Rydza-Śmigłego skręcałyby w ul. Dąbrowskiego, Rzgowską i Piotrkowską - proponował przedstawiciel rady osiedla Dąbrowa-Chojny. Konsultacje potrwają do końca maja.


Źródło: Express Ilustrowany, 28.04.2010r.

[Strona główna] [Z prasy i sieci]
Aktualizacja:
02.05.2010
http://kmlodz.friko.pl - Komunikacja miejska w Łodzi i okolicach