Komunikacja miejska w Łodzi i okolicach
Wiadomości - Z prasy i sieci
 T  ŁTR pojedzie przez Łódź i Zgierz, ale nie do Pabianic

Projekt Łódzkiego Tramwaju Regionalnego zakładał szybkie połączenie szynowe Łodzi ze Zgierzem i Pabianicami. Dotychczas ŁTR jawi się raczej jako inwestycja polegająca na wymianie torowiska biegnącego przez Łódź, bo sąsiednie miasta nie przyłączyły się do przedsięwzięcia. Wkrótce ma się to zmienić, bo Zgierz przygotowuje się do modernizacji torowiska. Niestety, wszystko wskazuje na to, że w Pabianicach połączenia tramwajowe z Łodzią znikną, a pabianiczanie zostaną zmuszeni do podróży autobusami lub busami [...]

Prezydent Zbigniew Dychto chciałby, żeby przez Pabianice jeździł tramwaj. Ale mówi też, że miasta na to nie stać, a dotychczasowa umowa, w której MPK dyktuje ceny biletów, jest nie do zaakceptowania. Jego zdaniem, korzystnym rozwiązaniem jest uruchomienie linii autobusowych do Łodzi, które będzie obsługiwać pabianicka spółka komunikacyjna MZK.

Zbigniew Dychto zakomunikował, że na razie skłania się ku opcji porozumienia z MPK na przewozy do końca roku. Bilet miałby kosztować 1,80 zł, ale nie byłoby ulg. Takie rozwiązanie miałoby obowiązywać od 1 lipca. Na razie tramwaje i tak nie jeżdżą do Pabianic z powodu remontów przy centrum IKEA. O szybkim ŁTR nikt nawet nie myśli.


Źródło: POLSKA Dziennik Łódzki, 15.06.2009r.
http://pabianice.naszemiasto.pl/wydarzenia/1012069.html

[Strona główna] [Z prasy i sieci]
Aktualizacja:
19.06.2009
http://kmlodz.friko.pl - Komunikacja miejska w Łodzi i okolicach