Komunikacja miejska w Łodzi i okolicach
Wiadomości - Z prasy i sieci
 T  Pabianice:
Władze miasta straciły zdrowy rozsądek?

Jak podaje dzisiejszy Express Ilustrowany MZK wystąpiło do Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi o pozwolenie kursowania autobusów w Łodzi. Wciąż nie ma bowiem porozumienia w sprawie tramwajów.

Pabianice nie godzą się na dopłaty do funkcjonowania linii pokrywające różnice wynikające z przejazdów ulgowych. - Nie godzimy się na to. Nie damy się postawić po ścianą. Kompromis nie został osiągnięty - powiedział Expressowi Jarosław Cichosz, wiceprezydent Pabianic. Koszty te są ponoć dla miasta za duże...

Gdzie tu zdrowy rozsądek? Firma MPK nie jest firmą charytatywną i chce aby jej działalność nie przynosiła strat. Czy to dziwne, że za wykonywane usługi trzeba zapłacić? Tak się dzieje wszędzie, tylko nie w Pabianicach.

Czyżby autobusy MZK nic nie kosztowały i czy ktoś rzetelnie wyliczył, czy nie będą droższe? Dlatego pozorna obrona interesu miasta przez pana Cichosza wydaje się być śmieszna. A może to tylko element gry negocjacyjnej?

Rezygnacja z tramwaju przyniesie bowiem wiele negatywnych skutków w dłuższym okresie czasu. Czy władz miasta to nie obchodzi?

Czy władze miasta chcą pozbawić pabianiczan jedynego pewnego i regularnego połączenia z Łodzią? Autobusy kursujące na trasie P nie są w stanie zastąpić tramwaju. Ponieważ są podatne na opóźnienia wynikające z korków na drodze na nic mogą się zdać skomunikowanie rozkładu z linią tramwajową 11 (o ile w ogóle MZK na takowy wysiłek się zdobędzie). Więc po cóż będzie taki autobus? Do dowożenia klientów do IKEI lub wożenia powietrza?

Komunikacja zbiorowa pomiędzy Łodzią a Pabianicami to jakiś absurd. Zapewniają ją kursujące co godzinę autobusy PKS, które nie przyjeżdżają, prywatne busy, które przyjeżdżają kiedy chcą, i jeśli chcą, oraz linia tramwajowa dowożąca do granicy Łodzi, którą być może zastąpią autobusy nie radzącego sobie z komunikajcą w mieście MZK. O resztę martwcie się pabianiczanie sami.


Źródło: Nieoficjalna strona MZK Pabianice, 6.06.2009r.
http://mzkpabianice.republika.pl/wiadomosci/88.html

[Strona główna] [Z prasy i sieci]
Aktualizacja:
19.06.2009
http://kmlodz.friko.pl - Komunikacja miejska w Łodzi i okolicach