Komunikacja miejska w Łodzi i okolicach
Wiadomości - Z prasy i sieci
 T  Pabianice: Tramwaj będzie, ale po staremu?

We wtorek, 19 maja, odbyły się negocjacje pomiędzy MPK Łódź a przedstawicielami Pabianic w sprawie funkcjonowania linii tramwajowej. Niestety nadal nie osiągnięto porozumienia.

Wiceprezydent Pabianic, Jarosław Cichosz, w wypowiedzi udzielonej Expressowi Ilustrowanemu stwierdził - Ze wszystkich propozycji, jakie wysunęła Łódź, jesteśmy skłonni uwzględnić tylko uwolnienie cen biletów. Dyktowałoby je wówczas MPK.
Po czym stanowczo dodaje: - Jeśli nasze propozycje nie będą zaakceptowane, zrezygnujemy z tramwaju.

Z wypowiedzi wiceprezydenta wynika, że miasto jest zainteresowane funkcjonowaniem linii tramwajowej na dotychczasowych zasadach. Według nich miasto nie dopłaca do funkcjonowania linii tramwajowej wykładając pieniądze tylko na niezbędne utrzymanie infrastruktury. Rozwiązanie to jest jednak niekorzystne dla pasażerów, gdyż w tramwajach obowiązują specjalne bilety przy jednoczesnym braku biletów okresowych.

Problem w tym, że MPK wypowiedziało umowę miastu właśnie wskutek niezadowolenia z warunków umowy. Pabianice proponują... te same warunki, których wcześniej nie akceptowało MPK.

Wojenka pomiędzy władzami Pabianic a MPK trwa więc w najlepsze. Wydaje się jednak, że najmniej liczą się w niej pasażerowie, dla których przecież organizuje się komunikację miejską.


Źródło: Nieoficjalna strona MZK Pabianice, 24.05.2009r.
http://mzkpabianice.republika.pl/wiadomosci/87.html

[Strona główna] [Z prasy i sieci]
Aktualizacja:
25.05.2009
http://kmlodz.friko.pl - Komunikacja miejska w Łodzi i okolicach