Komunikacja miejska w Łodzi i okolicach
Wiadomości - Z prasy i sieci
 T  Pabianice: Co dalej z tramwajem?
Umowa na świadczenie usług komunikacji tramwajowej w Pabianicach przez łódzkie MPK obowiązuje jeszcze tylko kilka tygodni - do końca czerwca [...]

Konkretnej decyzji wciąż nie ma i nie wiadomo, co stanie się, gdy okres umowy upłynie.

Prezydent Zbigniew Dychto zapewnia, że połączenie z Łodzią nie zostanie zerwane, ale czy będzie tam kursował tramwaj czy może autobus, i na jakich zasadach, nie umie jednoznacznie określić. - Sprawę musimy załatwić do lipca, ale na pewno nie rozwiąże się ona dzisiaj czy w poniedziałek. Rozmowy trwają - odpowiedział nam enigmatycznie prezydent.

[...]

- Ze wszystkich propozycji, jakie wysunęła Łódź, jesteśmy skłonni uwzględnić tylko uwolnienie cen biletów. Dyktowałoby je wówczas MPK. Robi to już przecież teraz bez naszego przyzwolenia, chociaż naszym zdaniem, zgodnie z obowiązującym porozumieniem międzygminnym, powinno o zgodę poprosić naszą Radę Miejską - wyjaśnia Jarosław Cichosz, wiceprezydent Pabianic. - Jeśli nasze propozycje nie będą zaakceptowane, zrezygnujemy z tramwaju.

[...]
Zdaniem wielu linia P musi przetrwać, bo tramwaj jest bardziej przyjazny dla środowiska i jeździ po Pabianicach od ponad stu lat.

- Nie możemy go stracić tylko dlatego, że władze miasta nie zadbały zawczasu o rozwiązanie problemu. Tramwaj powinien jednak spełniać standardy europejskie, być cichy i bezpieczny. Jeśli władz miasta na to nie stać, powinny postarać się o unijne dofinansowanie - argumentuje Łukasz Luboński.

- Tramwaj nie stoi w korkach. W autobusie, nawet bardzo nowoczesnym, zawsze będzie czuć benzynę, a nie wszyscy to dobrze znoszą. W dwóch wagonach tramwaju zmieści się też więcej osób. Gdyby jednak mieli zlikwidować tę linię, to lepszy autobus niż nic - podkreśla Maria Kasprzycka.

[...]
Źródło: Express Ilustrowany, 21.05.2009r.
http://pabianice.naszemiasto.pl/wydarzenia/1003278.html

[Strona główna] [Z prasy i sieci]
Aktualizacja:
25.05.2009
http://kmlodz.friko.pl - Komunikacja miejska w Łodzi i okolicach