Komunikacja miejska w Łodzi i okolicach
Wiadomości - Z prasy i sieci
 =PKP=  Z Łodzi do stolicy przez Łowicz
Podróżujący pociągami z Łodzi do Warszawy muszą się przygotować na objazd przez Łowicz i wydłużenie czasu dojazdu do stolicy o 15 minut.

To konieczność, bo na przełomie marca i kwietnia 2010 r. rozpocznie się modernizacja linii między Skierniewicami a stolicą. Dlatego PLK są zmuszone wcześniej zmodernizować trasę objazdową - ze Skierniewic do Łowicza i dalej do Warszawy, by zminimalizować wydłużenie czasu podróży.

- Część pociągów pojedzie z Łodzi do stolicy przez Skierniewice, pozostałe będą musiały odbić na Łowicz i tamtędy dotrzeć do Warszawy - tłumaczy Marta Szklarek z warszawskiego oddziału PLK. - Wyliczyliśmy, że tym objazdem pociągi dojadą do Warszawy tylko o kwadrans później.

Przetarg na modernizację linii objazdowych zostanie rozstrzygnięty 18 maja, ale otwarcie ofert przekładano już kilkakrotnie, bo PLK pytaniami zasypywały firmy, które chciałyby wykonać ten cenny kontrakt. Nieoficjalnie mówi się, że przedsięwzięcie warte jest 2 mld zł. Umowa powinna zostać podpisana w czerwcu tego roku, co oznacza, że chwilę później rozpoczną się prace, które potrwają do końca listopada.

Zmodernizowane będą odcinki na trzech liniach: Skierniewice - Park - Skierniewka, Skierniewice - Łowicz Główny oraz Arkadia - Placencja.

Objazd zacznie funkcjonować, gdy kolej wejdzie z robotami na linię między Warszawą a Skierniewicami, czyli na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku.

Modernizowany będzie również odcinek między dworcem Łódź Fabryczna a stacją Łódź Widzew. Tam prace rozpoczną się w drugim kwartale 2010 r., a będą polegać m.in. na stopniowym obniżaniu torowiska w kierunku Fabrycznej, by umożliwić swobodny wjazd do planowanego podziemnego dworca i tunelu, który połączy Fabryczną z dworcem Łódź Kaliska.

Na czas trwania przebudowy tej linii pociągi, które wyruszały z Dworca Fabrycznego, będą odjeżdżać z Widzewa. Przy widzewskiej stacji kolejarze wspólnie z miastem dobudują m.in. nowe drogi dojazdowe oraz parkingi.
Źródło: Marcin Darda, POLSKA Dzienni Łódzki, 11.05.2009r.
http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/997556.html

[Strona główna] [Z prasy i sieci]
Aktualizacja:
16.05.2009
http://kmlodz.friko.pl - Komunikacja miejska w Łodzi i okolicach