Komunikacja miejska w Łodzi i okolicach
Wiadomości - Z prasy i sieci
 A  Czy zmienić trasę linii 97?
Ze Złotna na Teofilów przez Niesięcin, Rąbień i Zielony Romanów - taką trasą jeździ autobus linii 97. Zmiany trasy domagają się mieszkańcy okolic ulicy Podchorążych.

- Mieszkamy na osiedlu, które istnieje od ośmiu lat, tu nie ma żadnej infrastruktury, sklepów, aptek - skarży się nasza Czytelniczka z Podchorążych. - Na zakupy musimyjeździć w okolice Rojnej na Teofilowie.

Z relacji Czytelniczki wynika, że zarówno jej, jak i wielu innym mieszkańcom nie podoba się, że jedyny autobus jeździ na Teofilów tak okrężną trasą.

- Chcielibyśmy, żeby autobus z Podchorążych skręcał w Szczecińską i jechał Rojną do Aleksandrowskiej - tłumaczy. - W tej chwili wyprawa do sklepu i z powrotem to podróż na pół dnia.

Mieszkańcy ulic Podchorążych, Leśny Jasieniec, Molla i Deca, w sumie około 200 osób, podpisało się pod wnioskiem o zmianę trasy. Kilka miesięcy temu pismo trafiło do układającego trasy autobusów Zarządu Dróg i Transportu.

- Ta linia obsługuje także inne osiedla, przecież mieszkańcy Zielonego Romanowa czy Niesięcina też muszą dojechać do sklepów i szkół - tłumaczy Joanna Wojtasik z biura prasowego ZDiT. - Nie przewidujemy zmiany tej trasy, ale skoro są skargi, będziemy się jej uważniej przyglądać.

Argumentacja, że z autobusu korzystają też inni ludzie, nie przekonuje naszej Czytelniczki.

- Oczywiście, że tamci mieszkańcy muszą jakoś dojeżdżać - zgadza się. - Ale czy to nie może być inny autobus? Zwłaszcza, że "97" poza szczytem, jedzie raz na godzinę.
Źródło: Adam Kuźmicki, POLSKA Dzienni Łódzki, 11.05.2009r.
http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/997554.html

[Strona główna] [Z prasy i sieci]
Aktualizacja:
16.05.2009
http://kmlodz.friko.pl - Komunikacja miejska w Łodzi i okolicach