Komunikacja miejska w Łodzi i okolicach
Wiadomości - Z prasy i sieci
 A  Zdaniem MPK psujące się autobusy, to pech, a nie zły serwis
(Fragmenty)
Pasażerowie komunikacji są przerażeni. W ciągu kilku ostatnich dni raz po raz dochodzi do awarii w autobusach komunikacji miejskiej. O tym, że łódzki tabor może być groźny dla pasażerów świadczą też wyniki kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Co drugi skontrolowany pojazd okazał się na tyle niesprawny, że inspektorzy byli zmuszeni zatrzymać dowody rejestracyjne [...]

Niedawno Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego sprawdził 20 autobusów MPK. Zły stan techniczny stwierdzono w ośmiu pojazdach. Kontrolerzy dopatrzyli się nieszczelnych układów pneumatycznych, wycieków płynów eksploatacyjnych, niesprawnych układów kierowniczych i uszkodzonych lub łysych opon.
[...]
Po dwóch tygodniach zrobili nalot na krańcówkę przy ul. Wydawniczej. Sprawdzili stan techniczny 13 autobusów. Aż osiem z nich nie nadawało się do wożenia pasażerów. Stwierdzono nieszczelności układu pneumatycznego, braki w oświetleniu, niesprawne gaśnice, wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawny układ kierowniczy i brak oznaczeń dla wyjść awaryjnych.

- Nieszczelność układu pneumatycznego nie stwarza zagrożenia w ruchu, a gaśnice były sprawne, tylko ktoś zdarł z nich informację o legalizacji - tłumaczy Bogumił Makowski, rzecznik MPK [...]
- Awarie zdarzają się również w promach kosmicznych i samolotach - bronił stanu łódzkiego taboru. - Od początku kwietnia mamy zanotowane w raportach tylko trzy awarie, a przecież codziennie na ulice miasta wyjeżdża trzysta autobusów.

- Autobusy wybuchały już w Bratysławie, w Warszawie, Kielcach, a nawet w Łodzi. Często widzę zepsute pojazdy stojące na jezdni lub holowane do zajezdni. Strach do nich wsiadać, dlatego jeżdżę tramwajami - twierdzi Artur Kominiak, student Politechniki Łódzkiej.
Źródło: Marcin Bereszczyński, POLSKA Dzienni Łódzki,
http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/996056.html

[Strona główna] [Z prasy i sieci]
Aktualizacja:
08.05.2009
http://kmlodz.friko.pl - Komunikacja miejska w Łodzi i okolicach