Komunikacja miejska w Łodzi i okolicach
Wiadomości - Aktualności
 A  Rewolucja z 51A
Od 1 czerwca uległa zmianie stała trasa linii autobusowej 51A.

Autobusy linii 51A jadące z Dworca Fabrycznego nie skręcają już z ul.Kilińskiego w  ul.Narutowicza, tylko jadą prosto do ul.Rewolucji 1905r., którą to dojeżdżają do ul.Uniwersyteckiej.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że linia 51 kursuje nadal starą trasą przez ul.Narutowicza. Obydwie linie kursowały łącznie co około 10 minut w godzinach szczytu, oraz co 20 poza szczytem, teraz rozbito je na odcinku w centrum miasta. Oznacza to tyle, iż na starej trasie, na której pozostało 51, autobusy poza godzinami szczytu kursują tylko raz na godzinę... Ponadto 51A jadące dłuższym odcinkiem ul.Kilińskiego narażone jest na spore opóźniania związane z występującymi tam zatorami w ruchu drogowym.

Jak widać łódzki Zarząd Dróg i Transportu nie do końca przemyślał wprowadzone zmiany. Jeżeli już chciano zapewnić nowe połączenie na ul.Rewolucji, w celu uniknięcia bałaganu należało tam skierować również kursy linii 51.

51A
DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA - Składowa, Kilińskiego, Rewolucji 1905r., Uniwersytecka, Palki, Strykowska, Wycieczkowa, Okólna - ŁAGIEWNIKI
[Strona główna] [Aktualności]
Aktualizacja:
5.07.2009
http://kmlodz.friko.pl - Komunikacja miejska w Łodzi i okolicach