Komunikacja miejska w Łodzi i okolicach
O stronie
O stronie
Strona "Komunikacja miejska w Łodzi i okolicach" powstała 30 stycznia 2001 roku. A zaczęło się w ten sposób:

Początkowo na stronie oprócz spisu linii tramwajowych miejskich i podmiejskich z podstawowymi danymi na ich temat (trasa, częstotliwość). Zamieszczono też skrótową historię tramwajów w Łodzi. Były też podstrony na temat MZK, programu BAHN, jak również kilkanaście zdjęć.
Po ponad roku strona przybrała cywilizowany charakter:

Wyodrębniono trzy główne części: tramwajową z opisem linii miejskich i podmiejskich oraz schematami tras, autobusową z opisem linii w Łodzi, Pabianicach i Zgierzu, oraz biletową ze skanami biletów, począwszy od lat 90-tych XXw.
W maju 2004 roku strona została przebudowana, choć układ głównych działów pozostał prawie bez zmian - dodano część kolejową. Od września 2005 roku wprowadzono aktualności wydawane jako "gazetka" PDF.

Ostatnia zmiana miała na celu uniknięcie dublowania treści w internecie. Pojawiła się Łódzka Galeria Transportowa, jak również strona historyczna autorstwa Wojciecha Dębskiego - "Łódzkie tramwaje i autobusy". Dlatego też zdecydowałem o usunięciu galerii zdjęć, które jednak będą się pojawiać przy okazji aktualności i artykułów.
Co będzie w przyszłości - czas pokaże.
Serdecznie zapraszam do odwiedzania strony!
[Strona główna]
Aktualizacja:
07.05.2009
http://kmlodz.friko.pl - Komunikacja miejska w Łodzi i okolicach